Informujemy, że od dnia 06.11.2023r. (poniedziałek) w ramach projektu pn.: „Szlakiem Cieszyńskiego Tramwaju – rozwój transgranicznej turystyki”, rozpocznie się kolejny etap robót drogowych prowadzonych na ul. Zamkowej w Cieszynie.

W związku z powyższym, w tym dniu dla ruchu kołowego zostanie zamknięte skrzyżowanie ul. Zamkowej z ul. Głęboką w Cieszynie.

Wyjazd z ulic: Mennicza, Stary Targ, Bóżnicza, Kiedronia, Śrutarska, Sejmowa, Browarna, Pl. Teatralny został wytyczony ulicami: Głęboka, Pl. Św. Krzyża, Pl. Dominikański – zgodnie z załącznikiem graficznym.

Na ul. Głębokiej zostanie wprowadzony ruch dwukierunkowy, ale przypominamy, że w dalszym ciągu będzie na tej ulicy obowiązywała strefa zamieszkania tzn. pieszy może się poruszać swobodnie po całej udostępnionej do użytku publicznego przestrzeni i ma pierwszeństwo przed pojazdami (kierujący musi ustąpić pieszemu w każdym wypadku).

Dojazd dla zaopatrzenia na dolnym odcinku ul. Głębokiej (poniżej skrzyżowania z ul. Menniczą) będzie zapewniony. Zaopatrzenie na pozostałym odcinku ul. Głębokiej zgodnie z przyjętą organizacją ruchu.

Ponadto informujemy, że w dalszym ciągu nie będzie możliwy wjazd na ul. Zamkową od ul. Przykopa.

Ruch pieszy na ul. Zamkowej będzie możliwy. Ze względu na prowadzone prace brukarskie, prosimy pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności i uczęszczanie ciągami pieszymi wyznaczonymi przez Wykonawcę.

Zamknięcie ul. Zamkowej na odcinku od skrzyżowania z ul. Głęboką do Mostu Przyjaźni przewidziane jest do końca listopada br.

Za wszystkie utrudnienia przepraszamy.